A Dísz téri parkoló kordonjai elbontásra kerültek, jelenleg a parkoló takarítását és az ünnepség előkészületeit végzik a Dísz téri parkolóban, valamint a Tárnok utcában. A parkolót március 15 után ismét megnyitják, de az útburkolat építési munkák - információink szerint - tovább folytatódnak a jövő héttől a Hunyadi J. út - Színház utca kereszteződésénél valamint a Palota út elején.
A Dísz tér megnyitásával a 16-os autóbuszok Belváros irányába ismételten a Dísz téri posta előtti oldalon haladnak el, de a járatok mindkét irányban még az ideiglenes megállóhelyeken állnak meg, várhatóan a jövő hét közepéig.
A járdára parkolást megakadályozása érdekében a Dísz téren számos dézsás tuja került kihelyezésre. A Táncsics Mihály utca megnyitásával az ott felszabaduló dézsás tuják átszállításra kerültek a Dísz térre, ahol az összes dézsa teljes felújításon esett át.
A felújított Honvéd szobor környezete is megszépült, új gyepszőnyeg került a szobor köré, árvácskákkal díszítették a szobor előtti területet, valamint 4 db pad is teljes felújítást kapott a szobor körül. Új, nagyobb kapacitású hulladékgyűjtők is kihelyezésre kerültek a Dísz tér - Tárnok utca térségében.
Több olvasónk érdeklődött, hogy a felújításkor miért nem került leszerelésre a szoborról az ötágú csillag?
Tájékoztatásul jelezzük olvasóinknak, hogy a Dísz téri Honvéd emlékművet 1893-ban avatták fel, mely ünnepségen a főrendek, a képviselőház tagjai, a honvédség képviselői, megyék és városok küldöttségei, valamint a főváros valamennyi egyesülete képviseltette magát. A szoborcsoport talpazatán található ötágú csillag (pentagram) a mű eredeti tartozéka, ősi jelképként - sok más jelentése mellett - a géniusz, a hősiesség, az önfeláldozás szimbóluma.
Megjegyzendő, hogy az ugyan ebben az évben felavatott, a Nemzeti Múzeum kertjében található Arany-emlékmű talpazatán szintén pentagram látható, mely a géniusz, a teremtő (szellemi) erő jelképe (félreértvén szimbolikáját ennek is, a csillagot vandál kezek többször letörték).(A Dísz tér régen - forrás: Fortepan)
Helyreállításra kerültek a rossz állapotú Dísz téri barlangszellőzők is, a hiányos termésköveket pótolták, a szellőzőket átfestették, felső részüket sziklakerti növényekkel ültették be.
Megszépült a Halászbástya környezete is, a télen kifagyott, hiányos, kimozgósodott kockaköveket pótolták, a Halászbástya környezetében teljes takarítását végeztek. A Vári játszótérre vezető sétányon található sakk asztalok korhadt faelemeit kicserélték, és murvás borítást kaptak a Halászbástya környezetében található fahelyek.